
APRILIA RACING: ПОБЕДА В СПРИНТА В ОСТИН И ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ДУБЪЛ В СЪСТЕЗАНИЕТО
Запомнящ се уикенд за Aprilia Racing на Circuit of the Americas, завършил с исторически резултат, който потвърждава конкурентоспособността на RS-GP и силата на отбора от Ноале.
В събота спринтовото състезание завърши с първата победа на Jorge Martín с Aprilia Racing. Стартирайки от седма позиция на стартовата линия, испанският пилот направи решително и последователно наваксване, с решаващо изпреварване в последната обиколка, което му донесе победата. Състезанието беше по-сложно за Marco Bezzecchi, който падна, докато се движеше на второ място след изключително убедително представяне до този момент.



В неделя обаче Aprilia Racing отговори с впечатляващо представяне, осигурявайки нов дубъл в премиерния клас. Стартирайки от четвърта позиция, Marco Bezzecchi направи изключително състезание, повеждайки още в края на първата обиколка и задържайки лидерството до карирания флаг, въпреки ранен контакт, който повреди задното крило на неговия RS-GP26. С този резултат той записва пета поредна победа, превръщайки се в третия пилот в модерната ера, постигнал това след Valentino Rossi и Marc Márquez.
Зад него, Jorge Martín допълни празника за Aprilia с второ място, изградено върху темпо, постоянство и интелигентно управление на състезанието, записвайки втори пореден подиум в дълго състезание с Aprilia Racing и завършвайки уикенда с два значими резултата след победата в събота.
С победата в Остин Aprilia Racing записва своята единадесета победа в премиерния клас, пета поредна, както и третия си дубъл в историята на най-високото ниво и, за първи път, втори пореден дубъл. Резултатът увеличава актива на производителя от Ноале до 305 победи в Гран при, допълнително подчертавайки стойността на работата както във фабриката, така и на пистата.




MARCO BEZZECCHI
„В събота направих грешка, която трябваше да избегна, но отборът беше много близо до мен. Днес беше важно да направя добро състезание. Изключително щастлив съм и развълнуван. Отдавна мечтая да се представя добре на тази писта, която винаги съм харесвал, но досега не бях успявал да завърша така, както исках. Да направя такова състезание беше невероятно.“
JORGE MARTÍN
„Наистина съм щастлив и изключително благодарен на Aprilia. Дадох всичко от себе си и това ме прави много горд. В събота постигнах целта си да спечеля спринта, а в неделя също дадох всичко от себе си. Marco беше невероятен: опитах се да наваксам зад него, но натоварвах прекалено физически и трябваше да намаля в последните три обиколки. Винаги съм имал трудности на тази писта, така че да бъда на подиума тук след отсъствието ми миналата година е фантастично.“
MASSIMO RIVOLA
„Това беше незабравима неделя за Aprilia Racing, с двама наистина изключителни пилоти и изключително конкурентен мотор. Много съм доволен от синергията между работата, извършена в Ноале и на пистата. Очевидно всичко това не намалява нашия стремеж — напротив, дава ни още повече мотивация да продължим да развиваме мотора. Това, което се случи днес, е историческо и ще остане в историята. Въпреки това трябва да продължим да се подобряваме, защото случилото се с Ai Ogura е трудно за приемане. Много съжалявам за него, за Justin Marks и Davide Brivio от Trackhouse MotoGP Team. Днес имаше възможност да видим три Aprilia на подиума и, когато се появят такива възможности, трябва да се използват.“






